European Christmas Tree Decoration Exchange projekt
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, 6. 12. 2016.

OŠ Sveti Filip i Jakov sudjeluje u međunarodnom projektu                     European Christmas Tree Decoration Exchange

U sedmom mjesecu ove godine Zadarska županija poslala je našoj školi poziv  Informacijskog centra Europe Direct Zadar (EDIC Zadar dio je europske mreže informacijskih centara Europe Direct (EDIC), u 28 zemalja članica Europske unije. Osnovna svrha je informiranje europskih građana i promicanja građanskog sudjelovanja na lokalnoj i regionalnoj razini), za sudjelovanje  u projektu „European Christmas Tree Decoration Exchange“, (europska razmjena božićnih ukrasa).

Cilj projekta je da učenici škola sudionica iz 28 europskih zemalja izrade tradicionalne božićne ukrase, predstave sebe, svoj kraj, svoju povijest i kulturu te da sve to podijele sa ostalim školama u svojoj grupi. Svrha projekta je povezivanje država kroz upoznavanje njihovih tradicija i kultura, a sve na temu Božića.

Osnovna škola Sveti Filip i Jakov je u grupi koju čine škole iz slijedećih zemalja: Austrija, Belgija, Češka, Estonija, Francuska, Njemačka, Grčka, Mađarska, Španjolska, Italija, Litva, Poljska, Rumunjska, Velika Britanija.

Ukrasi za Europsko božićno drvce pristižu svakim danom.  Na drvce smo izvjesili zastavice svih zemalja koje sudjeluju u projektu te uz zastavice naši učenici ovjese pristigli ukras odmah po njegovom primitku.

Drugi, i završni, dio projekta održat će se neposredno prije Božića, na integriranom danu kada će učenici predstaviti svih 14 zemalja, a božićno drvce biti će okićeno pristiglim ukrasima koje su izradile vrijedne ruke školaraca širom Europe.

Radujemo se!!!!