Upoznajmo uži zavičaj- posjet Biogradu na Moru

Učenici prvih razreda u petak , 20. travnja 2018.g., bili su na terenskoj nastavi gdje su pobliže upoznali uži zavičaj.

Posjetili smo najbliži grad Biograd na Moru. Vozili smo se trajektom do mjesta Tkon na otoku Pašmanu. Dan je bio prelijep tako da smo mogli jasno vidjeti cijelu biogradsku okolicu i okolna mjesta- Sv. Filip i jakov, Turanj, Pakoštane, planinu Velebit u daljini…

Nakon upoznavanja zavičaja, gledajući ga s morske strane, i povratka u biogradsku luku, otišli smo u Zavičajni muzej gdje nas je ljubazna kustosica upoznala s izlošcima ovog zanimljivog muzeja. Vidjeli smo arheološku zbirku, povijesni odjel, zbirku umjetničkih slika i jedinstvenu zbirku „ Teret potopljenog broda iz 16.st.“. Nakon razgledavanja izložaka ovog muzeja imali smo mali odmor uz sladoled. Koliko nam je vrijeme dozvolilo prošetali smo Biogradom i vidjeli usputne sadržaje.

Na kraju smo posjetili Gradsku knjižnicu gdje su nam domaćini pokazali s čim sve knjižnica raspolaže, a  ravnateljica Gradske knjižnice nam je pročitala jednu slikovnicu. To je bio kraj našeg posjeta Biogradu na Moru.

Radujemo se slijedećem upoznavanju našeg užeg zavičaja, i to Vranskog jezera, kojeg planiramo posjetiti u mjesecu svibnju.

Učiteljica

Gordana  Bogdanić