« Studeni 2018 »

Natjecanje Prva pomoć
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, 9. 5. 2018.

Gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa održano je 10.ožujka 2018. godine u našoj školi. Ove godine na natjecanju sudjelovalo je više od četiri tisuće učenika u cijeloj Hrvatskoj. U našoj školi su se natjecale tri ekipe: dvije iz OŠ „Sv. Filip i Jakov“ i jedna iz OŠ „Biograd na Moru“ . Prvo i drugo plasirane ekipe su iz naše škole , a treće plasirana je ekipa iz  Biograda na Moru.

Natjecanje se odvija na tri razine: gradskoj, međužupanijskoj i državnoj razini, a provjerava se teorijsko znanje o Pokretu Crvenog križa, poznavanje ljudskih prava i prava djeteta te pružanju prve pomoći. Znanje prve pomoći na natjecanju se prikazuje na praktičnim radilištima s realističnim prikazanim situacijama i ozljedama.

Pobjednička ekipa OŠ“ Sv. Filip i Jakov“ plasirala se na međužupanijsko natjecanje iz prve pomoći koje je održano 14.travnja 2018. godine u OŠ „Meterize“  u Šibeniku i osvojila peto mjesto. Veliko hvala svim našim učenicima natjecateljima i volonterima koji su omogućili drugu godinu zaredom da se uspješno provede ovo natjecanje.

Mentorica Vesna Aralica