« Studeni 2018 »

POLUDNEVNI IZLET- VRANSKO JEZERO

U četvrtak, 24.svibnja 2018.g., učenici prvih razreda bili su na poludnevnom izletu na Vransko jezero.

Jutarnji oblaci srećom su se vrlo brzo povukli pa smo mogli uživati u lijepom i sunčnom vremenu.

U 8,30 na ulazu u PP Vransko jezero dočekale su nas ljubazne djelatnice parka koje su nas vodile do osmatračnica gdje su nas upoznale s raznolikim životinjskim vrstama koje obitavaju u ovom parku. Naravno, najviše govora je bilo o ptičjem svijetu jer je u parku poznat ornitološki rezervat u kojem  obitava mnoštvo ptičjih vrsta ( čaplja danguba, trstenjak, bukavac, velika bijela čaplja, eja močvarica, liska itd.). Nastojali smo biti tihi da ih ne preplašimo i da ih pustimo da uživaju u svom prirodnom okolišu.Najviše nas se dojmila čaplja danguba.

Nakon razgledavanja ptičjeg svijeta otišli smo na  Prosiku. To je mjesto gdje je prokopan kanal koji omogućava spajanje morske s vodom Vranskog jezera. U predivnom ambijentu prvo smo se odmorili, a zatim smo igrali igru u kojoj je trebalo vidjeti koliko su učenici naučili o životinjskom svijetu PP Vranskog jezera. Učenici su se podijelili u grupe i na skrivenim mjestima tražili slike životinja kojima su trebali dodati odgovarajuće ime. Bilo je napeto i uzbudljivo, a učenici su pokazali da su bili pažljivi i uspješno riješili zadano.

Kućama smo se vratili u dogovoreno vrijeme, umorni i sretni.

Gordana Bogdanić