« Rujan 2024 »

Tri, dva, jedan - strip je spreman!
Autor: Zorica Pedisić-Rota, 8. 7. 2024.

U Šibeniku je, od 22.lipnja do 06.srpnja, održan 64. međunarodni dječji festival u Šibeniku, najstarija multimedijalna kulturna manifestacija takve vrste u svijetu. Koncepcija i humanitarni ciljevi festivala imaju punu podršku UNICEF-a i UNESCO-a te pokroviteljstvo predsjednika Republike Hrvatske, a festival nudi dramski, lutkarski, glazbeno-scenski, filmski, literarni i likovni program. Likovni program je važan dio festivala. Kao i dosadašnjih godina i ove je godine raspisan natječaj. Ovogodišnja tema natječaja za osnovne škole u Republici Hrvatskoj bila je posvećena devetoj umjetnosti - stripu, koji čitatelju putem slika i teksta prenosi razne poruke. Tema natječaja bila je- Tri,dva, jedan- strip je spreman. Rad našeg Vite Colića odabran je među mnoštvom radova!

Na natječaj su se javili i učenici naše škole, a rad Vite Colića, učenika 3.r. PŠ Turanj je, između mnoštva pristiglih radova, odabran kao jedan koji krasi programsku knjižicu izložbe. Vitinom talentu, kreativnosti i mašti dosad su svjedočili učenici i učitelji škole, a sad su se tome mogli uvjeriti i mnogi drugi.

Bravo, Vito!  Nestrpljivo očekujemo daljnje dogodovštine tvojih stripovskih junaka.

Čestitke našem Viti i njegovoj učiteljici Gordani Bogdanić!

Likovni radovi pristigli na natječaj bili su izloženi u sklopu Međunarodnog dječjeg festivala Šibenik-Hrvatska u Sudiju Galerije sv.Krševana ( Galerija Matija) kao jedan od središnjih likovnih događaja na festivalu.