POLUDNEVNI IZLET PRVAŠA NA VRANSKO JEZERO

Naučili smo abecedu, razne račune do 20, ali da je Vransko jezero najveće prirodno jezero u našoj domovini naučili smo 18. 5. 2016. na našem zajedničkom izletu. Bio je to izlet gdje smo se počeli i međusobno upoznavati, a to je jako, jako važno.

Uzbuđenju nije bilo kraja kad je došao naš autobus,vozili smo se mjestima našeg užeg zavičaja.

Kada smo došli na naš cilj,Vransko jezero, podijeljeni u dvije grupe sa zanimanjem smo slušali priču naših vodiča.Poučna orintološka staza po kojoj smo hodali ubrzo je otkrila zašto se tako zove.

Čaplje, prave čaplje pred našim očima! Dva šarana u vodi, i mnoštvo malih vranaca na obližnjem stablu!

Naravno bilo je tu i dosadnih komaraca, kao da nije dovoljno što nam kući ne daju mira. Iz obližnje trske stalno nas je pratilo kreketanje žaba. Nažalost nismo ih vidjeli ,ali znali smo da su tu.Mudro su se skrivale od ptica močvarica koje ih vrebaju.

Već pomalo gladni poželjeli smo vidjeti Vransko jezero u svoj njegovoj veličini. Vožnja do vidikovca Kamenjak brzo je prošla. Na Kamenjaku nismo bili sami, turisti rado dolaze vidjeti mjesto sa kojeg se vidi cijelo jezero, otok Murter i NP Kornati. Lijep sunčan dan omogučio nam je da uživamo u ovim prirodnim ljepotama koje će dugo ostati u našim sjećanjima.Osim životinjskog svijeta pamtit ćemo i ljekovito bilje: smilje i kadulju.Savjet za sve vas: Čaj od kadulje pomaže kod grlobolje!

Uz obavezno fotkanje završilo je naše druženje.Pomalo umorni, ali sretni jer smo pohvaljeni od naših učiteljica uputili smo se kućama.

Pozdravljaju vas vaši prvaši!