Jednodnevni izlet Krapanj-Skradin-Šibenik, drugi razred
Autor: Ljiljana Kadija-Pulić, Cvita Poljak, 16. 5. 2017.

Jednodnevni izlet Krapanj-Skradin-Šibenik

Lijepa i sunčana srijeda 10.5.2017. bila je idealan dan za izlet naših drugaša.Uzbuđeni krenuli smo oko 8 sati prema susjednoj županiji.

Prvo zaustavljanje bilo je na Šibenskom mostu, potom smo krenuli do Brodarice. Malim simpatičnim brodićem dopolovili smo do otoka Krapnja,otoka spužvi.U franjevačkom samostanu Sv. Križa saznali smo povijesne zanimljivosti otoka, posjetili Muzej spuži i puni dojmova otišli s otoka sa spužvama u rukama.

Najzanimljiviji dio dana bio je u Sokolarskom centru-bolnici za ranjene i bolesne ptice.Uz puno smijeha i poučnih priča naučili smo da je sova jedna od najopasnijih životinja naših šuma, opasnija i od vuka.

Gladni, ali ne i umorni otišli smo do Skradina na ručak.U susjednom dječjem parku zadovoljili smo potrebu za igrom.

Zadnji naš cilj bio je kraljevski grad Šibenik.  Ugodnom šetnjom šibenskom rivom i šibenskim parkovima stigli smo do katedrale sv. Jakova.Nakon obilaska i molitve u katedrali zasluženo smo se slikali kako bi ovjekovječili ovaj prelijepi dan kojeg se s veseljem sjećamo.

Oko 7,30  stigli smo našim kućama. S nestrpljenjem čekamo naša nova druženja.