Cjelodnevni izlet učenika trećih razreda OŠ Sv. Filip i Jakov

Nin, Pag

U četvrtak, 11. svibnja 2017.g. učenici trećih razreda OŠ Sv. Filip i Jakov išli su na cjelodnevni izlet u Nin i na otok Pag. Na izletu je bilo 35 učenika u pratnji svojih učiteljica.Išli su svi učenici.
Najprije smo posjetili i obišli  Solanu "Nin" u pratnji stručnog vodiča,gdje smo imali i malu pauzu za marendu.Zatim smo se uputili u" stari grad Nin"; zaustavili smo se kraj spomenika knezu Branimiru; pogledali starohrvatski brod iz XI.st. Conduru Croaticu; prošetali Kalelargom do spomenika Grguru Ninskom i dalje do rimskih građevina (crkva sv.Ambrozija,ostaci hrama, mozaici, Forum). Obišli smo crkvicu sv. Križa, poznatu kao "najmanju katedralu na svijetu". Posjetili smo Muzej ninskih starina. Obilazak Nina, a kasnije i Paga , bio je sa stručnim pratiteljem i učenici su sa zanimanjem sve obišli i pogledali .

Slijedeće odredište bio je grad Pag na istoimenom otoku.Po dolasku u Pag, zaustavili smo se blizu starih magazina na rivi. Imali smo pauzu za zajednički ručak u hotelu.Djeca su se kratko nakon ručka poigrala na plaži ispred hotela(igra,zabava i opuštanje).
  Zatim smo se uputili u razgled grada (Zborna crkva,Knežev dvor,Kula Skrivanat,Kula Kamerlengo).Nakon toga obišli smo  Muzej paške čipke, prošetali centrom grada i razgledali preostale kulturno-povijesne spomenike. Tijekom ranog poslijepodneva posjetili smo i Muzej soli, gdje nam je kustosica muzeja uz  kratko predavanje objasnila način proizvodnje soli u prošlosti i danas. Nakon toga  vratili smo se na glavni gradski trg gdje su slobodno šetali,razgledavali , kupili suvenire/sladoled , te se slikali.

Kasnije poslijepodne krenuli smo kućama. Putem su se djeca šalila, pjevala, međusobno se upoznavala i družila. Bila su vesela i zadovoljna. Ovaj izlet ih veoma dojmio i u cjelosti opravdao očekivanja. Oko 18h i 30min djecu su na dogovorenom mjestu dočekali roditelji.
                                                                        Dražena Strpić