Vježba Potres u školi i posjet policije
Autor: Zorica Pedisić-Rota, 5. 3. 2021.

Ovaj radni tjedan završili smo „na terenu“ – RADNO! Odradili smo vježbu „Potres u školi“ i u posjet su nam došli policajci, kako bi naši mali prvašići upoznali „prometne znake – naše junake.“

Cijeli članak i slike pogledajte pod OPŠIRNIJE

Dana 4. ožujka, točno u 11.00 sati u školi je započela vježba „Požar u školi." Vježba se održala sukladno dobivenim uputama Plana evakuacije i spašavanja djelatnika škole i učenika. U vježbi su sudjelovali učenici i svi djelatnici škole. Cilj vježbe bio je da se evakuacija izvrši brzo, sigurno i učinkovito nakon potresa, a za vrijeme potresa da se svi znaju ponašati mirno i pribrano, skrivajući se na najsigurnijem mjestu.

Osim učenika i djelatnika, na vježbi su bili članovi Stožera civilne zaštite Općine Sv.Filip i Jakov, Postrojba civilne zaštite i vatrogasci Dobrovoljnog vatrogasnog društva Sv. Filip i Jakov.

Vježbu smo odradili uspješno!

Također, istoga dana, u posjet školi došli su nam policajci kako bi učenicima prvog razreda održali kratko predavanje o ponašanju u prometu i o prometnim znakovima. Svake godine običaj je da nas posjete u školi, međutim zbog trenutne epidemiološke situacije, ove godine to nije bilo moguće. Međutim, zahvaljujući učiteljici Ani Dupor-Hećimović, dobrom tati policajcu, učenice Mije i ravnateljice škole, predavanje je održano ispred školske zgrade. Tako da su prvaši odradili nastavu Prirode i društva na terenu!

Koliko su bili ushićeni i sretni, ali prije svega marljivi na satu, govore same slike.

Pohvale svima!!!